کابینت-ام-دی-اف

کابینت دلخواه خود را چگونه انتخاب کنید

Posted on Posted in دسته‌بندی نشده

اگر قصد سفارش و خرید کابینت آشپزخانه را دارید، و در مورد طرح، قیمت، و یا جنس مناسب اطلاعات کافی ندارید، ما در این بخش توضیحات کاملی راجع به کابینت ام دی اف، هایگلاس، نئوپان و ممبران ارائه می دهیم که شما را در انتخاب درست یاری می نماید.

انتخاب طرح: برای یافتن طرح مناسب می توانید به سایت ها و اپلیکیشن های مختلف مراجعه کنید. اگرچه از آن جایی که طرح مناسب آشپزخانه شما، می بایست مناسب با رنگ خانه و ما بقی دکوراسیون منزلتان است، پیشنهاد می کنیم از نظر یک متخصص دکوراسیون استفاده نمایید. کارشناسان چوب چین سازان می توانند علاوه بر طرح مناسب با دکوراسیون و بودجه مورد نظر شما را ارائه دهند.
فضای داخل کابینت: تمام کابینت ها در ابتدا با ام دی اف(mdf) سفید صابونی ساخته می شوند. در صورتی که از قصد دارید قیمت نهایی کابینت پایین تر تمام شود می توانید از نئوپان برای فضای درونی استفاده نمایید، اگرچه که استفاده از نئوپان به دلیل استحکام کم در مقابل آّب پیشنهاد نمی شود و استفاده از ام دی اف گزینه مناسب تری است.
طرح رو کابینت: به طور کلی نمای بیرونی کابینت می تواند از انواع ام دی اف یا هایگلاس، سنگ مصنوعی، کوارتز و یا کورین، ویا ممبران ساخته شود.
ام دی اف(mdf): استفاده از ام دی اف به دلیل قیمت مناسب و ظاهر بسیار شیک، همواره یکی از بهترین گزینه ها در اجرای دکوراسیون کابینت محسوب می شود. شما می توانید نمای کابینت خود را به صورت تک رنگ و یا دو رنگ اجرا نمایید. به طور معمول ابعاد و اندازه ام دی اف در طول های 10/4 و یا 60/3 و عرض 60 تک لب، 65 تک لب، و دو لب ارائه می شود. ابعاد بزرگتر از ابعاد ذکر شده، ابعاد سفارشی محسوب شده و می بایست از کارخانه درخواست تولید ابعاد سفارشی داد. بسیاری از افراد در بازار به جای تهیه ام دی اف های کارخانه از دو ورق ام دی اف که به یکدیگر پی وی سی(pvc) شده اند استفاده می کنند. در صورت امکان پیشنهاد می شود که همواره از ام دی اف های کارخانه ای به دلیل ضد آب بودن و نسوز بودن استفاده کنید.
هایگلاس و سنگ مصنوعی: در صورتی که قصد دارید کابینت های آشپزخانه خود طرحی لوکس داشته باشند. پیشنهاد می کنیم از هایگلاس و یا روکش سنگ مصنوعی استفاده نمایید. هایگلاس به دلیل براقی سطح روی کابینت جلوه ای بسیار لوکس به دکوراسیون می دهد که در رنگ ها و طرح های گوناگونی ارائه می شود. همچنین، استفاده از سنگ مصنوعی، کوارتز و یا کورین(Korean)، نیز گزینه ای بسیار مناسب برای جلوه بیشتر به کابینت می باشد. اگرچه استفاده از هایگلاس و یا کورین برای کابینت قیمت تمام شده را بالا می برد، ولی در صورت تناسب آن با بودجه شما، استفاده از آن پیشنهاد می شود.
ممبران: طرح کلاسیک و یا ممبران(vacuum press) یکی از گزینه های مناسب برای افرادی است که قصد اجرای طرح های خاص مانند منبت و یا معرق کاری را دارند.
صفحه زیر کابینت: برای صفحه زیر کابینت از ام دی اف با روکش پی وی سی(pvc) استفاده نمایید چراکه آب ریز این قسمت می تواند باعث خرابی سریع این قسمت شود و استفاده از روکش pvc آن را در برابر آب و رطوبت مقاوم می سازد.
یراق آلات کابینت: سعی کنید از یراق آلات(دستگیره، لولا، ریل کابینت) چینی و یا خارجی استفاده کنید. با آنکه صنعت گران عزیز کشورمان در این زمینه فعال هستند ولی همچنان کیفیت تولیدات ایران کیفیت مناسب را نداشته و جایگزین های وارداتی پیشنهاد می شود.
سعی کنید از لولا های آرام بند استفاده کنید. این دسته از لولا ها، عمر طولانی تری به کابینت های شما داده و باز و بسته کردن آن ها را آسان تر می سازند
در بازار انواع بسیار متنوع و زیبایی برای دستگیره های درب کابینت ها وجود دارد که نمونه های چینی و یا اروپایی آنان به دلیل زیبایی و کیفیت بالاتر پیشنهاد می شود.
سعی کنید از پایه کابینت تمام استیل استفاده نمایید. استفاده از پایه های طرح استیل به جای خود پایه های تمام استیل به دلیل زنگ زدگی سریع پیشنهاد نمی شود.
نصب کابینت: یکی از مهمترین مراحل اجرای کابینت، نصب است. نصب تمیز و دقیق کابنیت می تواند تاثیر به سزایی در جلوه نهایی کار داشته باشد. توجه داشته باشید که هم طراز بود لبه های تمام کابینت ها مولفه ای مهم در این امر می باشد که در اصطلاح بازار “همباد” بودن کابینت های نامیده می شود. لذا همواره سعی کنید کابینت را از محلی سفارش دهید که از اجرای نهایی آنان اطمینان دارید. در صورت تمایل می توانید نمونه کارهای کابینت ام دی اف چوب چین سازان را نیز مشاهده نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *